Nebývale napilno teď mají firmy, které se živí instalací tepelných čerpadel nebo fotovoltaiky. Jak se ale ukazuje, skladové zásoby se tenčí a čekací lhůty prodlužují. Zájem lidí podnítily nejen rostoucí ceny energií, ale taky evropské dotace. Ty v některých případech mohou výměnu z velké části zaplatit. O tom, jak náročná věc je v této době pořízení čerpadla, si v novém díle podcastu Green Deal povídali s ředitelem firmy Zero Living Tereza Beránková a Martin Ehl. 

Při koupi je nutné myslet nejen na cenu a úsporu, ale také na sousedské vztahy. Kvůli hlukové zátěži si proto řada lidí nechává stroj instalovat třeba na střechu. S každým metrem kabelu, který propojuje venkovní jednotku s kotelnou, se ale výrazně navyšuje cena. Ta totiž podle ředitele společnosti Zero Living Luďka Lošťáka v posledním roce rapidně stoupla právě u montážního materiálu. 

V novém díle podcastu Green Deal se dozvíte nejen jaká čerpadla se nejčastěji hodí pro různé typy domů, ale také v jakých cenových kategoriích se pohybují, jak dlouho budete čekat i jaká je návratnost investice.

Nejnovější díl podcastu Green Deal i další podcasty Hospodářských novin si můžete poslechnout na našem webu v sekci Podcasty i v mobilních aplikacích Spotify nebo Apple Podcasts.

Green Deal summit