Sazby hypoték už jsou v některých bankách přes 3,5 procenta a podle reportéra Hospodářských novin Vladana Gallistla bude hůř. Cena peněz totiž roste, dobře je to vidět na mezibankovním trhu, kde je nejvýše za posledních 11 let. Jak se drahé hypotéky propíší do cen nemovitostí a apetitu pořizovat nejen investiční byty, o tom hovoříme v dnešním Ranním brífinku. 

Od čtvrtka je také v prodeji ojedinělá kniha o českém byznysu. Jmenuje se Nápad za miliardu, mapuje deset životních a byznysových příběhů lidí, jako je Josef Průša, Tomáš Čupr nebo Simona Kijonková, a napsal ji reportér Michael Mareš. Zjistěte, co se při jejím psaní naučil o mladé české ekonomice a jejích zajímavých vzorech.

Poslechněte si celý náš podcast Ranní brífink. Držíme v něm krátký formát, právě tak na cestu do práce nebo k rychlé kávě, když jste na home officu. A budeme rádi, když si nás každé ráno najdete na webových stránkách HN nebo ve svých oblíbených podcastových aplikacích.

Nejnovější díl Ranního brífinku a také epizody dalšího podcastu Poprvé si můžete poslechnout na našem webu v sekci Podcasty i v mobilních aplikacích Spotify nebo Apple Podcasts.