Kateřina Šafaříková, novinářka, nositelka Ceny Karla Havlíčka Borovského, začne od poloviny března pravidelně informovat o dění v Evropské unii. Do Bruselu ji jako svou stálou zpravodajku vysílá vydavatelství Economia.

"Rozhodla jsem se, že tuto zajímavou nabídku vezmu, aby moje dcery měly nějaký vzor a jednou řekly, máma byla hustá," popisuje, proč se po deseti letech vrací na místo, na něž nastoupila v roce 2004 po velkém rozšíření EU o země bývalého Sovětského bloku. 

Šafaříková bude psát pro tři tituly Economie – deník Hospodářské noviny, týdeník Respekt i server Aktuálně – a uvědomuje si, že její práce bude výrazně jiná než v minulosti "Po novinářích se tehdy nechtělo tolik rozličné práce. Byla jsem zvyklá o věcech psát, dnes je klíčové komunikovat na sociálních sítích, fotografovat, natáčet, aby vám někdo věřil, že se to, o čem píšete, skutečně děje."

Na co se bude Šafaříková zaměřovat, jaké postavení Česká republika v EU má a jakou roli bude hrát v okamžiku, kdy Evropa přehodnocuje svůj postoj k uprchlické krizi, klimatu i vlastnímu? To si poslechněte v podcastu HN 360° spolu s tím, jak těžké bylo pro novinářku se rozhodnout opustit Prahu a kam se v Bruselu se svou rodinou vydá jako první.

Podcast si můžete také poslechnout na platformách Apple Podcasts nebo Spotify.