Kateřina Šafaříková, novinářka, nositelka Ceny Karla Havlíčka Borovského, začne od poloviny března pravidelně informovat o dění v Evropské unii. Do Bruselu ji jako svou stálou zpravodajku vysílá vydavatelství Economia.

"Rozhodla jsem se, že tuto zajímavou nabídku vezmu, aby moje dcery měly nějaký vzor a jednou řekly, máma byla hustá," popisuje, proč se po deseti letech vrací na místo, na něž nastoupila v roce 2004 po velkém rozšíření EU o země bývalého Sovětského bloku. 

Šafaříková bude psát pro tři tituly Economie – deník Hospodářské noviny, týdeník Respekt i server Aktuálně – a uvědomuje si, že její práce bude výrazně jiná než v minulosti "Po novinářích se tehdy nechtělo tolik rozličné práce. Byla jsem zvyklá o věcech psát, dnes je klíčové komunikovat na sociálních sítích, fotografovat, natáčet, aby vám někdo věřil, že se to, o čem píšete, skutečně děje."

Na co se bude Šafaříková zaměřovat, jaké postavení Česká republika v EU má a jakou roli bude hrát v okamžiku, kdy Evropa přehodnocuje svůj postoj k uprchlické krizi, klimatu i vlastnímu? To si poslechněte v podcastu HN 360° spolu s tím, jak těžké bylo pro novinářku se rozhodnout opustit Prahu a kam se v Bruselu se svou rodinou vydá jako první.

Podcast si můžete také poslechnout na platformách Apple Podcasts nebo Spotify.

Související
17. 3. 2020

EU promeškala moment ukázat, že je "s námi"

Komentář Od naší zpravodajky z Bruselu - Státy EU zřejmě zakážou cizincům vstup na území Schengenu po dobu třiceti dnů. Záměr, který musí ještě schválit...
Související