Atentát na slovenského premiéra Roberta Fica otřásl Slovenskem. Fico byl ve středu v Handlové několikrát postřelen a ve vážném stavu byl vrtulníkem transportován do nemocnice. Atentátníkem má být jednasedmdesátiletý spisovatel a básník Juraj C.

Co všechno bude atentát znamenat pro slovenskou politiku? Rozpadne se tamní koalice, pokud bude Robert Fico dlouhodobě v nemocnici? Jaký může mít atentát vliv na česko-slovenské vztahy? A máme se bát rostoucího počtu vlků samotářů, kteří se rozhodnou vzít změnu politiky do vlastních rukou? O tom všem jsme se bavili s politologem Michalem Malým z Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy.

V tomto podcastu držíme krátký formát, právě tak na cestu do práce nebo k rychlé kávě, když jste na home officu. A budeme rádi, když si nás každé ráno najdete na webových stránkách HN nebo ve svých oblíbených podcastových aplikacích.

Nejnovější díl a také další podcasty Hospodářských novin si můžete poslechnout na našem webu v sekci Podcasty i v mobilních aplikacích Spotify nebo Apple Podcasts.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist