Není to tak dávno, co jsme o kamionech mluvili jako o vítězích éry covidu. I když si jejich lobbisté nikdy úplně nepřestali stěžovat, dálnice se nákladními auty zaplnily víc než kdykoli před tím a rekordy padaly i ve statistikách přepraveného zboží.

Teď se ale ukazuje, že ti čeští zároveň ztrácejí tržní pozici a to, co vidí běžný řidič zpoza volantu osobního auta, je spíš jen tranzit z východu, který se do Česka soustřeďuje i kvůli mýtu. A to v okolních zemích rostlo daleko citelněji než u nás

Co se vlastně za pesimistickými zprávami z firem skrývá? Ptáme se jednoho z šéfů dopravních firem, Jana Bokoče z krupské firmy BLM Trucking.

V tomto podcastu držíme krátký formát, právě tak na cestu do práce nebo k rychlé kávě, když jste na home officu. A budeme rádi, když si nás každé ráno najdete na webových stránkách HN nebo ve svých oblíbených podcastových aplikacích.

Nejnovější díl a také další podcasty Hospodářských novin si můžete poslechnout na našem webu v sekci Podcasty i v mobilních aplikacích Spotify nebo Apple Podcasts.