Už přes 25 měsíců zuří v Evropě asi největší konflikt od konce druhé světové války. A česká armáda se sice připravuje víc a s větším rozpočtem, ale nábor vojáků pokulhává. Profesionálních vojáků by měla mít asi 30 tisíc, ale tohoto počtu se zatím nedaří dosáhnout. A aktivní zálohy mají zatím místo plánovaných 10 tisíc příslušníků méně než polovinu.

„Třicet let jsme tu lidem dost nevysvětlovali, proč je tu armáda a co má bránit,“ říká v Ranním brífinku HN bezpečnostní analytik Otakar Foltýn. A zeptáme se i kolegy Vladimíra Ševely, který i v 58 letech prošel zdravotními a málem i fyzickými testy k profesionální části armády. Snížila se laťka?

V tomto podcastu držíme krátký formát, právě tak na cestu do práce nebo k rychlé kávě, když jste na home officu. A budeme rádi, když si nás každé ráno najdete na webových stránkách HN nebo ve svých oblíbených podcastových aplikacích.

Nejnovější díl a také další podcasty Hospodářských novin si můžete poslechnout na našem webu v sekci Podcasty i v mobilních aplikacích Spotify nebo Apple Podcasts.