Téměř dvě třetiny tržeb za potraviny a drogerii už pocházejí ze zboží v akci. Česko si tak podle dat výzkumné společnosti NIQ dál upevnilo své evropské prvenství. Roste také obliba výrobků prodávaných pod privátními značkami – tuto strategii na rozdíl od výrazných slev častěji uplatňují prodejci na západ od našich hranic. V Česku ale vznikl unikátní mix, kdy prodejci dávají do akcí i své cenové bojovníky, tedy právě privátní značky, upozorňuje v Ranní brífinku Lucie Zajícová, které vede v NIQ analytický tým zaměřený právě na řetězce. „U některých druhů výrobků už zákazník vnímá akční cenu jako tu běžnou a za jinou cenu si v podstatě to zboží ani nekoupí,“ říká Zajícová.

V Ranním brífinku držíme krátký formát, právě tak na cestu do práce nebo k rychlé kávě, když jste na home officu. A budeme rádi, když si nás každé ráno najdete na webových stránkách HN nebo ve svých oblíbených podcastových aplikacích.

Nejnovější díl a také další podcasty Hospodářských novin si můžete poslechnout na našem webu v sekci Podcasty i v mobilních aplikacích Spotify nebo Apple Podcasts.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist