Statistický úřad potěšil zprávou, že se česká ekonomika konečně začíná zvedat, podle předběžného odhadu se hrubý domácí produkt v české ekonomice ve čtvrtém čtvrtletí loňského roku mírně zvýšil, a to o 0,2 procenta mezičtvrtletně. Podle hosta Ranního brífinku, hlavního ekonoma Patria Finance Jana Bureše, letos čeká ekonomiku další růst. Domácnosti podle něj letos začnou utrácet, otevřenou otázkou je zahraniční poptávka. Přesto se dá očekávat, že ve druhém čtvrtletí nastartuje export, což by mělo pomoci i síle koruny. A pomůže i centrální banka, která podle všeho spěje k názoru, že je třeba sazby snižovat rychleji. 

V Ranním brífinku držíme krátký formát, právě tak na cestu do práce nebo k rychlé kávě, když jste na home officu. A budeme rádi, když si nás každé ráno najdete na webových stránkách HN nebo ve svých oblíbených podcastových aplikacích.

Nejnovější díl a také další podcasty Hospodářských novin si můžete poslechnout na našem webu v sekci Podcasty i v mobilních aplikacích Spotify nebo Apple Podcasts.

Zajímají vás další kvalitní články z Hospodářských novin? Výběr těch nejúspěšnějších posíláme každý všední den večer v našem newsletteru 7 v SEDM, který si můžete zdarma přihlásit.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist