Dobré ráno z Hospodářských novin, je úterý 16. ledna, pokračuje Davos, své projevy přednese šéfka Evropské komise Ursula von der Leyenová i Volodymyr Zelenský, v Jizerských horách zase sněží, takže bude i na běžky a od mikrofonu Ranního brífinku vás zdraví Jaroslav Mašek.

Přežití pražské burzy záleží na zásazích politiků do polostátní energetické skupiny ČEZ. Ostrý výrok včera pronesl v rozhovoru s agenturou Bloomberg generální ředitel burzy Petr Koblic. Obrat hlavního indexu PX se od vrcholu v roce 2007 snížil do konce loňska o 87 procent. Investoři dlouhodobě poukazují na to, že vláda svými výroky o zestátnění ČEZ nebo jeho části nevratně poškozuje důvěru v celý kapitálový trh v Česku.

Hlavním hostem dnešního Ranního brífinku je byznysový reportér Michael Mareš, který komentuje vývoj hospodaření Alzy a celého e-commerce českého trhu. Mimo jiné hovoří o vztahu Amazonu k tuzemskému trhu. 

V tomto podcastu držíme krátký formát, právě tak na cestu do práce nebo k rychlé kávě, když jste na home officu. A budeme rádi, když si nás každé ráno najdete na webových stránkách HN nebo ve svých oblíbených podcastových aplikacích. Nejnovější díl a také další podcasty Hospodářských novin si můžete poslechnout na našem webu v sekci Podcasty i v mobilních aplikacích Spotify nebo Apple Podcasts.

Chcete vědět, co se děje v české a světové ekonomice? Co si o aktuálních trendech myslí lidé z byznysu, majitelé firem a jejich šéfové? Každý týden v pátek vám naši top autoři přinášejí výběr toho nejlepšího a pohled z byznysové strany. Odebírejte Byznys newsletter.