Srabe! Proč chcete tak zradit? I taková slova padala v našem rozhovoru s ministrem pro evropské záležitosti Martinem Dvořákem. On sám je na ně zvyklý, sám sebe označuje za eurohujera. Chce, aby Česko přijalo euro, ale dobře ví, že společná evropská měna je tu velmi nepopulární. Přesto si v Bruselském diktátu tipnul, že do příštích voleb bude pro euro skoro polovina Čechů. A mluví o tom, jak je hodlá přesvědčit.

Díky podcastu Bruselský diktát pochopíte, že pro nás Čechy má mnohem větší význam dění v Evropě než v Praze a v Česku vůbec. A že to rozhodně není nuda. Poslouchejte Ondřeje Housku a Michala Půra, skutečné insidery, kteří znají bruselské i české zákulisí.

Nahlédněte do zákulisí dění v Evropě a sledujte českou stopu v Bruselu. Odebírejte nejlepší newsletter v Česku věnovaný EU Ředitelé Evropy. Připravují ho pro vás každý týden Ondřej Houska a Kateřina Šafaříková.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist