Víte, která banka v Česku nejvíc financuje zbrojní výrobu, ze které pak těží Ukrajina? Odpověď vás určitě překvapí. Souvisí s často kladenou otázkou, kdo může za to, že jsme v Evropě schopni vyrobit mnohem méně zbraní a munice, než Ukrajina potřebuje. Ne, opravdu za to nemohou nějaká šílená pravidla EU. Zásadní navýšení produkce je možné – co je pro to potřeba udělat? A proč se za určitých okolností může stát nepředstavitelné, tedy že Německo začne vyvíjet jaderné zbraně?
To vše probereme v rámci předpovědi toho, co Evropu nejvíc ovlivní v roce 2024 a jak dopadnou volby do Evropského parlamentu i prezidentské volby v USA.
Díky podcastu Bruselský diktát pochopíte, že pro nás Čechy má mnohem větší význam dění v Evropě než v Praze a v Česku vůbec. A že to rozhodně není nuda. Poslouchejte Ondřeje Housku a Michala Půra, skutečné insidery, kteří znají bruselské i české zákulisí.
Přidejte si Hospodářské noviny mezi své oblíbené tituly na Google zprávách.
Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.
- Veškerý obsah HN.cz
- Možnost kdykoliv zrušit
- Odemykejte obsah pro přátele
- Ukládejte si články na později
- Všechny články v audioverzi + playlist