Proti plánu na výrazné zpřísnění emisních norem u aut nejdřív Česko vytáhlo tak, jak bylo jeho špatným zvykem – tedy s hlasitou kritikou, že vše je nepřijatelné a vše je potřeba rovnou hodit do koše. Po tomto politickém lomozu se věci chopili úředníci a diplomaté i politici se uklidnili. A tak to nyní vypadá, že by se Česku mohlo podařit dosáhnout výrazného zmírnění návrhu – prostě proto, že předkládá argumenty a dokáže získat spojence. Víc uslyšíte v dnešním Ranním brífinku HN.

V tomto podcastu držíme krátký formát, právě tak na cestu do práce nebo k rychlé kávě, když jste na home officu. A budeme rádi, když si nás každé ráno najdete na webových stránkách HN nebo ve svých oblíbených podcastových aplikacích.

Nejnovější díl a také další podcasty Hospodářských novin si můžete poslechnout na našem webu v sekci Podcasty i v mobilních aplikacích Spotify nebo Apple Podcasts.

Díky podcastu Bruselský diktát pochopíte, že pro nás Čechy má mnohem větší význam dění v Evropě než v Praze a v Česku vůbec. Celé díly poslouchejte na

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist