Dlouhé stoly, dlouhé koberce, dlouhá jednání. V Kremlu skončilo třídenní setkání ruského prezidenta Vladimira Putina a jeho čínského protějšku Si Ťin-pchinga. Přineslo hodně frází, ale jinak spíše nic než moc. Stane se tedy z Moskvy pouhý vazal Pekingu, jak se už delší dobu spekuluje? Co kdo získal nebo naopak ztratil a jaký to bude mít význam do budoucna? „Je nepochybné, že Rusko chtělo větší podporu, a zdá se, že ji nedostalo,“ komentuje to v Ranním brífinku politický geograf Michael Romancov.

V tomto podcastu držíme krátký formát, právě tak na cestu do práce nebo k rychlé kávě, když jste na home officu. A budeme rádi, když si nás každé ráno najdete na webových stránkách HN nebo ve svých oblíbených podcastových aplikacích.

Nejnovější díl a také další podcasty Hospodářských novin si můžete poslechnout na našem webu v sekci Podcasty i v mobilních aplikacích Spotify nebo Apple Podcasts.

Zajímají vás další kvalitní články z Hospodářských novin? Výběr těch nejúspěšnějších posíláme každý všední den večer v našem newsletteru 7 v SEDM, který si můžete zdarma přihlásit.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist