Dlouhé stoly, dlouhé koberce, dlouhá jednání. V Kremlu skončilo třídenní setkání ruského prezidenta Vladimira Putina a jeho čínského protějšku Si Ťin-pchinga. Přineslo hodně frází, ale jinak spíše nic než moc. Stane se tedy z Moskvy pouhý vazal Pekingu, jak se už delší dobu spekuluje? Co kdo získal nebo naopak ztratil a jaký to bude mít význam do budoucna? „Je nepochybné, že Rusko chtělo větší podporu, a zdá se, že ji nedostalo,“ komentuje to v Ranním brífinku politický geograf Michael Romancov.

V tomto podcastu držíme krátký formát, právě tak na cestu do práce nebo k rychlé kávě, když jste na home officu. A budeme rádi, když si nás každé ráno najdete na webových stránkách HN nebo ve svých oblíbených podcastových aplikacích.

Nejnovější díl a také další podcasty Hospodářských novin si můžete poslechnout na našem webu v sekci Podcasty i v mobilních aplikacích Spotify nebo Apple Podcasts.

Zajímají vás další kvalitní články z Hospodářských novin? Výběr těch nejúspěšnějších posíláme každý všední den večer v našem newsletteru 7 v SEDM, který si můžete zdarma přihlásit.