Majitelé aut s dieselovým motorem si mohou v posledních týdnech spokojeně chrochtat – stejně jako motor jejich vozu. Na rozdíl od benzinu se totiž ceny nafty drží víceméně na stejné úrovni a ani embargo na dovoz ropných produktů z Ruska by na tom zatím nemělo nic změnit, říká v Ranním brífinku analytik společnosti Finlord Boris Tomčiak. 

Velkoobchodní cena nafty je aktuálně zhruba o dvě koruny níž než u naturalu a je nejnižší od druhé poloviny loňského ledna. Ještě na podzim byly přitom ceny nafty navzdory nižší spotřební dani výrazně výš než u benzinu, stejně jako rafinérské marže. Ty ale od té doby výrazně klesly. „Z osmdesáti až ke třiceti dolarům za barel,“ dodává Tomčiak.

V tomto podcastu držíme krátký formát, právě tak na cestu do práce nebo k rychlé kávě, když jste na home officu. A budeme rádi, když si nás každé ráno najdete na webových stránkách HN nebo ve svých oblíbených podcastových aplikacích.

Nejnovější díl a také další podcasty Hospodářských novin si můžete poslechnout na našem webu v sekci Podcasty i v mobilních aplikacích Spotify nebo Apple Podcasts.