Čínský technologický gigant Huawei na blacklistu nebo cesta předsedy Senátu Miloše Vystrčila na Tchaj-wan. To byly zlomové okamžiky, které komunistické Číně jasně ukázaly, že si v Česku nemůže dělat, co chce. V Ranním brífinku to řekl ředitel Bezpečnostní informační služby Michal Koudelka. Šéf kontrarozvědky ale upozornil, že čínské zpravodajské služby na Česko stále zaměřují svou vědecko-technickou špionáž a zneužívají k tomu i mezinárodní vědecké projekty. Tuzemští akademici by tak neměli spolupráci s čínskými kolegy podceňovat. „Pro ty, kteří se rozhodnou s Čínou spolupracovat, to může mít i ty nejvážnější důsledky. To si musí každý uvědomit,“ řekl Koudelka.

V tomto podcastu držíme krátký formát, právě tak na cestu do práce nebo k rychlé kávě, když jste na home officu. A budeme rádi, když si nás každé ráno najdete na webových stránkách HN nebo ve svých oblíbených podcastových aplikacích.

Nejnovější díl a také další podcasty Hospodářských novin si můžete poslechnout na našem webu v sekci Podcasty i v mobilních aplikacích Spotify nebo Apple Podcasts.