Každý desátý Čech má exekuci, a na důstojný život s možností si z platu ještě něco ušetřit si nesáhne dokonce polovina Čechů. A není divu, podle výzkumu investiční platformy Fondee třeba polovina Češek přiznává, že mluvit o penězích pro ně bylo vždycky tabu. O to větší změny tak přináší znovuobjevený zájem o investice. Vysoká inflace a snaha chránit svoje úspory, ale i demokratizace investic díky technologickým platformám nebo nadšení z kryptoměn, nám za poslední dva roky přinesly do světa peněz mnoho trendů.

Ať už je to čím dál lukrativnější odvětví „fintech“, buzzwordy jako finanční wellness, avokádová generace, „fuck-off“ fond nebo „pay gap“, tedy rozdíl v průměrné mzdě u mužů a žen. A tak se v dalším dílu podcastu Trendspotting podíváme na všechny mince, bankovky i digitální měny. V čem se liší ženy investorky ? Na čem kromě slávy vydělávají celebrity? Čím jsme si poprvé v životě vydělaly peníze? A kdo má ve svém portfoliu třicet firem vedených menšinami?

Tip: Sledujte Instagram @hospodarky, kde se na všechny zmíněné trendy můžete i podívat.

Nejnovější díl a také předchozí epizody podcastu Trendspotting si můžete poslechnout na našem webu v sekci Podcasty a také v mobilních aplikacích Spotify nebo Apple Podcasts