Umělý sníh na sportovištích v Pekingu pomalu taje a zimní olympijské hry se blíží ke konci. A tak si připomínáme nejen úspěchy, ale také tendence, které se kolem největšího sportovního klání na světě objevují. Ať už je to snaha Mezinárodního olympijského výboru zatraktivnit hry pro mladší fanoušky třeba tím, že přidávají nové sporty jako skateboarding, breakdance nebo sportovní lezení, či sportovní hvězdy jako Simone Bilesová nebo Naomi Ósakaová, které se už nebojí mluvit o nesnesitelném mentálním tlaku a depresích, které přináší. 

Kromě Super Bowlu, formule 1 a NBA se vydáme sportovat i do virtuální reality. Pandemie nakopla nejen online fitness průmysl, který bude mít podle RunRepeat do roku 2027 hodnotu více než 59 miliard dolarů, ale i start-upy jako Sense Arena, Zwift nebo Rouvy, díky kterým můžete mít z domácího tréninku mnohonásobně lepší zážitek a využívají je i profesionálové. Připomeneme i ne úplně veselý příběh firmy Peloton nebo fenomén inkluzivních sportovních center, která se snad brzy rozbují i u nás v Česku.

Tip: Sledujte Instagram @hospodarky, kde se na všechny zmíněné trendy můžete i podívat.

Nejnovější díl a také předchozí epizody podcastu Trendspotting si můžete poslechnout na našem webu v sekci Podcasty a také v mobilních aplikacích Spotify nebo Apple Podcasts