Martin Vohánka, zakladatel firmy Eurowag, miliardář a filantrop, komentuje pro Ranní brífink uvedení jím řízené firmy na londýnskou burzu. Proběhlo loni na podzim, od té doby ztratily akcie Eurowagu zhruba třetinu hodnoty. A to i přes růst hospodářských výsledků za loňský rok.

„Vstup na burzu byl dobrý nápad. Máme prostředky na akceleraci našich plánů a to, že akcie jsou krátkodobě nízko, odpovídá chování celého trhu,“ říká Martin Vohánka. Jaké plány má pro letošek s firmou, která vyrostla jako provozovatel palivových karet a dnes obhospodařuje celý systém pro fungování nákladní dopravy? A na co budou jezdit kamiony budoucnosti?  

V tomto podcastu držíme krátký formát, právě tak na cestu do práce nebo k rychlé kávě, když jste na home officu. A budeme rádi, když si nás každé ráno najdete na webových stránkách HN nebo ve svých oblíbených podcastových aplikacích.

Nejnovější díl Ranního brífinku a také další podcasty Hospodářských novin si můžete poslechnout na našem webu v sekci Podcasty i v mobilních aplikacích Spotify nebo Apple Podcasts. 

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist