Aniž si to uvědomujeme, s dezinformacemi ze strany nepřátel máme v českých zemích dost zkušeností. Vždyť už Adolf Hitler ve třicátých letech vykřikoval, že Československo týrá sudetské Němce nebo že je letadlovou lodí bolševismu ve střední Evropě.

Informační válka prostě není ničím novým, ale v posledních letech je samozřejmě daleko modernější – a tím i nebezpečnější. V tom, jak se bránit, by nám mohlo být vzorem Švédsko. Kromě toho taky uslyšíte, co je největší překážkou pro to, abychom opět zažili velký ekonomický boom, tedy zlatá dvacátá léta, stejně, jako naši předci před 100 lety.

Poslechněte si náš podcast Ranní brífink. Držíme v něm krátký formát, právě tak na cestu do práce nebo k rychlé kávě, když jste na home officu. A budeme rádi, když si nás každé ráno najdete na webových stránkách HN nebo ve svých oblíbených podcastových aplikacích.

Nejnovější díl Ranního brífinku a také další podcasty Hospodářských novin si můžete poslechnout na našem webu v sekci Podcasty i v mobilních aplikacích Spotify nebo Apple Podcasts.