Po dvou a půl letech vyrazili milovníci designu a profesionálové z oboru do mekky designu, do Milana. A vyrazil i podcast Trendspotting. Nejslavnější a největší veletrh designového nábytku Salone del Mobile oslavil šedesátileté výročí a místo na jaře se konal v září pod novým formátem nazvaným Supersalone. Ve čtyřech halách plných prezentací světových značek jsme viděli kralující trendy jako textil v úpravě buklé, safari styl, lesk a lakování nebo třeba židle a stolky, co rozhodně nejsou na dietě.

Za pár dní už bude v plném proudu i Designblok, kde se můžete zase podívat na to nejlepší, co vzniklo pod rukama českých designérů. Vyzpovídali jsme kreativního ředitele Jiřího Macka a zjistili, jak pracuje festival s udržitelností. Prozkoumáme i nové alternativní materiály, o jakých se vám možná ani nesnilo.

 

Tip: Sledujte Instagram @hospodarky, kde se na všechny zmíněné trendy můžete i podívat.

Nejnovější díl a také předchozí epizody podcastu Trendspotting si můžete poslechnout na našem webu v sekci Podcasty a také v mobilních aplikacích Spotify nebo Apple Podcasts. 

 

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist