Mezi zásadní trendy moderního vzdělávání patří neoddiskutovatelně to, které se děje on-line. Do roku 2025 se má edtech stát průmyslem s obratem ve výši až 319 miliard dolarů. Mimo povinnou školní docházku a formální vzdělávání zakončené titulem se ale rozvíjí také takzvaná mikro- a nanoedukace. Na platformě Duolingo je nejpopulárnější švédština, lektory s hvězdným prachem na ramenou nabízí MasterClass. Zapomenout nesmíme ani na alternativy předškolního věku – montessori a walfdorf pedagogiku.

Proč jsou ale tak důležité kromě znalostí i měkké dovednosti? Jak se připravit na práce budoucnosti? A kde se učí generace Z?  Prozkoumaly jsme poslední trendy ve vzdělávání a vyzpovídaly třeba i ředitele Unicorn University Marka Beránka.

Tip: Sledujte Instagram @hospodarky, kde se na všechny zmíněné trendy můžete i podívat.

Nejnovější díl a také předchozí epizody podcastu Trendspotting si můžete poslechnout na našem webu v sekci Podcasty a také v mobilních aplikacích Spotify nebo Apple Podcasts. 

 

 

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist