Pandemie posunula koncept sexu mnohem blíž do kolonky wellness a péče o sebe. Sedmdesát procent Američanů tvrdí, že jim sexuální zážitky pomáhaly cítit se lépe během pandemie. A tak byl v roce 2020 celosvětový trh se sexuálními hračkami oceněn na 33,64 miliardy dolarů a podle předpovědí vyroste do roku 2026 čtyřikrát. Zapomeňte ale sexshopy pohybné kvality, do módy se dostává styl. Lubrikanty, co vypadají jako parfémy, 3D tištěné vibrátory na míru nebo aplikace, které způsobí potěšení na dálku. 

Podíváme se na dva fenomény, které zdánlivě stojí na opačných stranách barikády. Touha po dlouhodobém vážném vztahu a emocionální podpoře během pandemie rostla. Stejně jako touha vyzkoušet všechny úchylky, co se jenom dají na Pornhub najít. Jak to dopadlo?

Tip: Sledujte Instagram @hospodarky, kde zjistíte, jak vypadá stylový moderní vibrátor nebo fotosérie zobrazující sexuální život lidí v důchodu. 

Nejnovější díl a také předchozí epizody podcastu Trendspotting si můžete poslechnout na našem webu v sekci Podcasty a také v mobilních aplikacích Spotify nebo Apple Podcasts.