Obliba stablecoinů roste. Celková tržní kapitalizace tohoto typu kryptoměn, jejichž hodnota je většinou navázaná na tradiční měny, letos překročila 300 miliard dolarů. Například americká banka JP Morgan Chase předpokládá, že by se mohla tržní kapitalizace stablecoinů v následujících letech zvýšit dvakrát až třikrát.

Evropská centrální banka před nimi však varuje. Podle ní by mohly způsobit finanční krizi. Téma jsme probrali s Martinem Smetanou, finančním ředitelem společnosti Confirmo, která provozuje kryptoměnovou platební bránu.

V Ranním brífinku držíme krátký formát, právě tak na cestu do práce nebo k rychlé kávě, když jste na home officu. A budeme rádi, když si nás každé ráno najdete na webových stránkách HN nebo ve svých oblíbených podcastových aplikacích.

Nejnovější díl a také další podcasty Hospodářských novin si můžete poslechnout na našem webu v sekci Podcasty i v mobilních aplikacích Spotify nebo Apple Podcasts.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist