Dobré jitro z Hospodářek, je pátek 31. května, čeká nás typicky jarní víkend s přeháňkami a narozeniny slaví střelci Clint Eastwood a Viktor Orbán. Eastwoodovi je úctyhodných 94 let, Orbán má jednašedesát. Pojďme na ekonomiku, dnes se dozvíme nezaměstnanost za duben, detaily českého HDP za první čtvrtletí a v České Lípě se otevře nové koupaliště. Proč to uvádíme? Je to největší investice v novodobé historii města s cenovkou 300 milionů korun a malý tip na léto. Od mikrofonu Ranního brífinku zdraví Jaroslav Mašek.

Hostem dnešního dílu podcastu je Ladislav Brázdil, zakladatel miliardové strojírenské společnosti ZLKL z Loštic, která vyrábí nejen pro automobilový průmysl. Popisuje aktuální stav české ekonomiky, viděno přes konkrétní zakázky a budoucí investice společnosti, která chce pro své zaměstnance mimo jiné začít stavět stovku bytů. Brázdilovi a jejich ZLKL byli loni vyhlášeni jako nejlepší rodinná firma roku v soutěži Firma roku a živnostník roku, kterou mediálně podporují Hospodářské noviny.

 

V tomto podcastu držíme krátký formát, právě tak na cestu do práce nebo k rychlé kávě, když jste na home officu. A budeme rádi, když si nás každé ráno najdete na webových stránkách HN nebo ve svých oblíbených podcastových aplikacích.

Nejnovější díl a také další podcasty Hospodářských novin si můžete poslechnout na našem webu v sekci Podcasty i v mobilních aplikacích Spotify nebo Apple Podcasts.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist