Vláda v pondělí představila konkrétní parametry podpory výstavby cenově dostupného nájemního bydlení v České republice. V první fázi stát nabízí podporu ve výši osm miliard korun ve formě zvýhodněných úvěrů na výstavbu bytů s nájmem nižším, než je tržní průměr. Projekt stojí na spolupráci státu, krajů, obcí a soukromého kapitálu.

Mezi další kroky podpory bydlení patří digitalizace stavebního řízení a zákon o podpoře v bydlení. Jeho projednávání se ale na vládě v polovině května zadrhlo. Jakou má šanci a jaké změny přináší, o tom se v Ranním brífinku bavíme s místopředsedou vlády pro digitalizaci a ministrem pro místní rozvoj Ivanem Bartošem (Piráti).

V tomto podcastu držíme krátký formát, právě tak na cestu do práce nebo k rychlé kávě, když jste na home officu. A budeme rádi, když si nás každé ráno najdete na webových stránkách HN nebo ve svých oblíbených podcastových aplikacích.

Nejnovější díl a také další podcasty Hospodářských novin si můžete poslechnout na našem webu v sekci Podcasty i v mobilních aplikacích Spotify nebo Apple Podcasts.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist