Byl to před devíti lety pořádný poprask, když čeští poslanci rozjeli svůj boj za zvýšení dálničního limitu na 150 km/h. Napodruhé se jim to podařilo a od letoška platí – i když pořád jen na papíře. Jak to s tím bude dál, to vysvětlíme v čerstvém článku.

Přitom to má v téhle době spoustu dalších rovin: politickou, ekologickou, pro leckoho i rovinu svobody pohybu. Co z toho nakonec převáží? A o kolik víc „sežere“ auto, když jede na dálnici o dvacet kilometrů za hodinu rychleji? Hostem Ranního brífinku je automobilový publicista Petr Vomáčka.

V tomto podcastu držíme krátký formát, právě tak na cestu do práce nebo k rychlé kávě, když jste na home officu. A budeme rádi, když si nás každé ráno najdete na webových stránkách HN nebo ve svých oblíbených podcastových aplikacích.

Nejnovější díl a také další podcasty Hospodářských novin si můžete poslechnout na našem webu v sekci Podcasty i v mobilních aplikacích Spotify nebo Apple Podcasts.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist