Výsledky Česka napovídají, že je nejvyšší čas s naší ekonomikou něco udělat,“ říká hlavní postava a spolumajitel skupiny Kofola Jannis Samaras, který je také signatářem platformy 2. ekonomické transformace, v podcastu reVize Česka. Podle něj je v rámci platformy popsaných několik zřejmých bodů, na kterých by se měla budoucnost stavět. „Pak je ovšem vždy nejdůležitější exekuce. Ten finální přístup, jak se jednotlivé věci do reality implementují. Chceme napomoct tomu, aby se šlo správným směrem,“ vysvětluje Samaras.

Iniciativa, jejímž je představitelem, má za cíl nastartovat druhou českou ekonomickou transformaci a pomoci zlepšit fungování Česka nejen v oblasti ekonomiky v dalších třech dekádách. 

Samaras zároveň zve čtenáře a posluchače Hospodářských novin na velké byznysové setkání s představiteli 2. ekonomické transformace, které se pod názvem reVize Česka 2024 bude konat v pondělí 20. května v revitalizované Vindyšově továrně. Úvodní slovo přislíbil prezident Petr Pavel. Vstup je možný zajistit zde

Co si myslí o české značce, pracovní migraci, dani z cukru, růstu DPH na nápoje, zálohování PET lahví nebo cirkulární ekonomice? Plus byznysový pohled na Kofolu, nákup pivovarů Zubr, Holba a Litovel a na další firemní investice. Mimo jiné na nové sídlo Kofoly v Ostravě. Celý díl reVize Česka najdete také ve všech podcastových aplikacích.

reVize Česka 2024
reVize Česka 2024

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist