Italové mají malé penisy, a tak se Řím snažil přesvědčit Brusel, aby upravil normu o velikosti kondomů. Celé to je lež, ale ve veřejném mínění se uchytila. Stejně jako zákaz příliš hlučných sekaček, klasických žárovek nebo třeba údajná norma zakazující kadeřnicím nosit v práci podpatky. Jak je to s těmito mýty ve skutečnosti a jak vůbec vznikají? A jaký má společná evropská regulace smysl? Vysvětlujeme v další Abecedě Bruselského diktátu.

Díky podcastu Bruselský diktát pochopíte, že pro nás Čechy má mnohem větší význam dění v Evropě než v Praze a v Česku vůbec. A že to rozhodně není nuda. Poslouchejte Ondřeje Housku a Michala Půra, skutečné insidery, kteří znají bruselské i české zákulisí.

Podpořit nás můžete na HeroHero nebo na Gazetisto.

https://herohero.co/bruselskydiktat

https://bruselskydiktat.gazetis.to/

Doporučený článek: How Boris Johnson’s Brussels-bashing stories shaped British politics

Nahlédněte do zákulisí dění v Evropě a sledujte českou stopu v Bruselu. Odebírejte nejlepší newsletter v Česku věnovaný EU Ředitelé Evropy. Připravují ho pro vás každý týden Ondřej Houska a Kateřina Šafaříková.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist