Dobré ráno z Hospodářek, čeká nás první jarní pátek, začíná veletrh cyklistiky For Bikes, v roce 1968 se rozjelo Pražské jaro a narozeniny dnes slaví Dagmar Havlová Veškrnová. O ženách budeme v dnešním Ranním brífinku hovořit nejvíce, od jeho mikrofonu vás zdraví Jaroslav Mašek.

Výroba osobních aut v Česku vzrostla za první dva měsíce letoška meziročně o 22 procent na 263 tisíc aut. Překonala tak nejvyšší hodnoty z doby před covidovou krizí. Podíl elektroaut na celkové produkci dosáhl sedmi procent.

Zatímco švýcarská centrální banka včera nečekaně snížila svou základní úrokovou sazbu o čtvrt procentního bodu na 1,50 procenta, turecká centrální banka ji zvýšila na 50 procent. Únorová inflace v Turecku meziročně dosáhla téměř sedmdesáti procent.

Hostem dnešního Ranního brífinku je šéfka domácího oddělení Hospodářských novin Michaela Ryšavá, která představí projekt a ocenění TOP ženy Česka roku 2023. 

V tomto podcastu držíme krátký formát, právě tak na cestu do práce nebo k rychlé kávě, když jste na home officu. A budeme rádi, když si nás každé ráno najdete na webových stránkách HN nebo ve svých oblíbených podcastových aplikacích.

Nejnovější díl a také další podcasty Hospodářských novin si můžete poslechnout na našem webu v sekci Podcasty i v mobilních aplikacích Spotify nebo Apple Podcasts.

Zajímají vás další kvalitní články z Hospodářských novin? Výběr těch nejúspěšnějších posíláme každý všední den večer v našem newsletteru 7 v SEDM, který si můžete zdarma přihlásit.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist