Dobré ráno z Hospodářek, čeká nás první jarní pátek, začíná veletrh cyklistiky For Bikes, v roce 1968 se rozjelo Pražské jaro a narozeniny dnes slaví Dagmar Havlová Veškrnová. O ženách budeme v dnešním Ranním brífinku hovořit nejvíce, od jeho mikrofonu vás zdraví Jaroslav Mašek.

Výroba osobních aut v Česku vzrostla za první dva měsíce letoška meziročně o 22 procent na 263 tisíc aut. Překonala tak nejvyšší hodnoty z doby před covidovou krizí. Podíl elektroaut na celkové produkci dosáhl sedmi procent.

Zatímco švýcarská centrální banka včera nečekaně snížila svou základní úrokovou sazbu o čtvrt procentního bodu na 1,50 procenta, turecká centrální banka ji zvýšila na 50 procent. Únorová inflace v Turecku meziročně dosáhla téměř sedmdesáti procent.

Hostem dnešního Ranního brífinku je šéfka domácího oddělení Hospodářských novin Michaela Ryšavá, která představí projekt a ocenění TOP ženy Česka roku 2023. 

V tomto podcastu držíme krátký formát, právě tak na cestu do práce nebo k rychlé kávě, když jste na home officu. A budeme rádi, když si nás každé ráno najdete na webových stránkách HN nebo ve svých oblíbených podcastových aplikacích.

Nejnovější díl a také další podcasty Hospodářských novin si můžete poslechnout na našem webu v sekci Podcasty i v mobilních aplikacích Spotify nebo Apple Podcasts.

Zajímají vás další kvalitní články z Hospodářských novin? Výběr těch nejúspěšnějších posíláme každý všední den večer v našem newsletteru 7 v SEDM, který si můžete zdarma přihlásit.