Česko v Evropě hlasitě bojuje za jadernou energii. Ale když dojde na činy, tedy na stavbu nových jaderných bloků, má s tím obrovský problém. Přinášíme detaily a vysvětlujeme, proč je v podstatě jisté, že budeme velmi brzy elektřinu dovážet – na čemž samo o sobě není nic špatně. A pamatujete si, co je to világoš? Jeden pořádný világoš schytal v Bruselu Viktor Orbán. Dozvíte se, kdo se o to nejvíc zasloužil a proč je nesmysl útočit na Petra Fialu, že u toho nebyl. A o co jde protestujícím zemědělcům a proč někteří zelení přišli o poslední zbytky soudnosti?

Díky podcastu Bruselský diktát pochopíte, že pro nás Čechy má mnohem větší význam dění v Evropě než v Praze a v Česku vůbec. A že to rozhodně není nuda. Poslouchejte Ondřeje Housku a Michala Půra, skutečné insidery, kteří znají bruselské i české zákulisí.

Nahlédněte do zákulisí dění v Evropě a sledujte českou stopu v Bruselu. Odebírejte nejlepší newsletter v Česku věnovaný EU Ředitelé Evropy. Připravují ho pro vás každý týden Ondřej Houska a Kateřina Šafaříková.