Známe to asi všichni. Kamion v pravém pruhu jede osmdesátkou a kamion v levém jede osmdesát dva. A když se pak ještě přidá nehoda, může být dálnice neprůjezdná dlouhé hodiny. Naposledy se to stalo ve sněhové kalamitě těsně před Vánoci. Silničáři už loni zakázali předjíždění na prvních částech D1, větší změna má ale přijít až letos na jaře. Kde všude tedy bude zákaz platit a co na to říkají sami dopravci, to v Ranním brífinku vysvětluje expert HN na dopravu Jan Beránek. 

V Ranním brífinku držíme krátký formát, právě tak na cestu do práce nebo k rychlé kávě, když jste na home officu. A budeme rádi, když si nás každé ráno najdete na webových stránkách HN nebo ve svých oblíbených podcastových aplikacích.

Nejnovější díl a také další podcasty Hospodářských novin si můžete poslechnout na našem webu v sekci Podcasty i v mobilních aplikacích Spotify nebo Apple Podcasts.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist