Může to vypadat jako velmi smutná ironie osudu. Zatímco Česko zažilo nejhorší útok masového vraha ve svojí novodobé historii, poslanci by měli už příští měsíc finálně schvalovat vládní novelu zákona o zbraních, která má ambici podobným tragickým případům zabránit. Přináší zpřísnění v několika zásadních bodech, o nichž se mluví i v souvislosti se střelbou na Filozofické fakultě. Ostatně když ministr vnitra Vít Rakušan těsně před Vánoci hlavní principy novely vyjmenovával, působilo to, jako by byla psána právě v prvních hodinách po útoku. Co tedy přináší, to v povánočním Ranním brífinku vysvětluje politický reportér HN Ondřej Leinert.

V tomto podcastu držíme krátký formát, právě tak na cestu do práce nebo k rychlé kávě, když jste na home officu. A budeme rádi, když si nás každé ráno najdete na webových stránkách HN nebo ve svých oblíbených podcastových aplikacích.

Nejnovější díl a také další podcasty Hospodářských novin si můžete poslechnout na našem webu v sekci Podcasty i v mobilních aplikacích Spotify nebo Apple Podcasts.