Ekonomická data posledních dní naznačují, že na tom ekonomika nemusí být tak špatně, jak někteří předpovídají. Koruna lehce posílila, pokles mezd výrazně zpomalil a při srovnání posledních dvou kvartálů odměny zaměstnancům dokonce reálně rostly, byť jsou stále na pět let staré úrovni. Česká průmyslová produkce pak překvapila silným meziročním růstem. V říjnu se navíc dařilo i českému stavebnictví. Minulý týden pak uzavírala zpráva z trhu práce. Jak to vypadá s vývojem ekonomiky a jaké dopady na trh práce se dají očekávat, tak o tom se v Ranním brífinku bavíme s ekonomickým analytikem společnosti Cyrrus Vítem Hradilem.

V tomto podcastu držíme – až na výjimky – krátký formát, právě tak na cestu do práce nebo k rychlé kávě, když jste na home officu. A budeme rádi, když si nás každé ráno najdete na webových stránkách HN nebo ve svých oblíbených podcastových aplikacích.

Nejnovější díl a také další podcasty Hospodářských novin si můžete poslechnout na našem webu v sekci Podcasty i v mobilních aplikacích Spotify nebo Apple Podcasts.