Izrael vpadne do Gazy, ale jestli se mu podaří Hamás úplně zničit, není zdaleka jisté. V celé krizi bude klíčové, co udělá Írán. Tomu ale Američané naštěstí vzkázali, že by ho čekala tvrdá odveta. V podcastu Bruselský diktát to říká Tomáš Pojar, muž, který má asi největší podíl na tom, jak vypadá česká bezpečnostní a evropská politika. Nikdo v tomto smyslu nemá k premiéru Petru Fialovi blíž než on. „Penězi se nedá koupit respekt,“ zdůrazňuje Pojar ve vztahu k evropským zemím, které nemají na krizi prakticky žádný vliv. Podle něj je ale dobře, že nám v posledních letech Vladimir Putin i Tomio Okamura otevřeli oči ohledně toho, jak jsme zranitelní.

Díky podcastu Bruselský diktát pochopíte, že pro nás Čechy má mnohem větší význam dění v Evropě než v Praze a v Česku vůbec. A že to rozhodně není nuda. Poslouchejte Ondřeje Housku a Michala Půra, skutečné insidery, kteří znají bruselské i české zákulisí.

Nejnovější díl a také další podcasty Hospodářských novin si můžete poslechnout na našem webu v sekci Podcasty i v mobilních aplikacích Spotify nebo Apple Podcasts.