Prezident Petr Pavel udělal to, na co se ostatní politici zatím vykašlali – řekl Čechům, že vstup Ukrajiny do EU nebude zadarmo. Češi se ale navzdory tomu stále drží myšlenky na právo veta v unii, i když to je přelud. Hádejte, kolikrát zbytek EU Česko přehlasoval? A kdo nějaké hlasování prohrál víckrát – Češi, nebo Němci? Výsledky vás asi překvapí!

To vše a spoustu dalšího se dozvíte v Bruselském diktátu. Díky tomuto podcastu pochopíte, že pro nás Čechy má mnohem větší význam dění v Evropě než v Praze a v Česku vůbec. A že to rozhodně není nuda. Poslouchejte Ondřeje Housku a Michala Půra, skutečné insidery, kteří znají bruselské i české zákulisí.

Nejnovější díl a také další podcasty Hospodářských novin si můžete poslechnout na našem webu v sekci Podcasty i v mobilních aplikacích Spotify nebo Apple Podcasts.

Díky podcastu Bruselský diktát pochopíte, že pro nás Čechy má mnohem větší význam dění v Evropě než v Praze a v Česku vůbec. Celé díly poslouchejte na

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist