Zatímco česká veřejnost se v průzkumech staví k elektromobilům stále spíše skepticky – zejména se obává toho, jestli dojedou dostatečně daleko a kde bude možné je na cestách nabíjet –, automobilky, výrobci komponentů, energetické, a dokonce i petrolejářské společnosti už s elektromobilitou dávno počítají.

„Pokud chceme průmysl dekarbonizovat a být méně závislí na fosilních zdrojích, vidíme v elektromobilitě příležitost,“ řekl v zářijové debatě Hospodářských novin o elektromobilitě Milan Šlachta, reprezentant skupiny společností Bosch v ČR a SR. Spolu s ním o elektromobilitě debatovali Martin Růžička, ředitel úseku pro dekarbonizaci v Orlen Unipetrol, Branislav Schvarc, projektový koordinátor e-mobility pro český trh ve Škodě Auto a Tomáš Dzurilla, ředitel útvaru elektromobilita společnosti ČEZ. Debatu moderovala redaktorka Hospodářských novin a online deníku Aktuálně.cz Eva Srpová.

Chcete vědět, co se děje v české a světové ekonomice? Co si o aktuálních trendech myslí lidé z byznysu, majitelé firem a jejich šéfové? Každý týden v pátek vám naši top autoři přinášejí výběr toho nejlepšího a pohled z byznysové strany. Odebírejte Byznys newsletter.