Na podzim se zdálo, že nás čeká krutá zima, plyn bude na příděl a ceny nezaplatitelné. Naštěstí se chmurné předpovědi nevyplnily. Ceny od začátku roku klesly o dvě třetiny. Minulý týden se velkoobchodní cena plynu s kontraktem na dodání v červnu dostala dokonce pod hranici 25 eur za megawatthodinu. Což je, jak upozornila agentura Bloomberg, nejnižší hodnota od května roku 2021. „Takto nízké ceny se ale dlouhodobě nemohou udržet,“ uvedl hlavní analytik společnosti XTB online trading Jiří Tyleček.

V Ranním brífinku dále probereme, jakou budoucnost čeká používání plynu v ekonomice, jak se bude vyvíjet jeho cena a na co se máme připravit.

V tomto podcastu držíme krátký formát, právě tak na cestu do práce nebo k rychlé kávě, když jste na home officu. A budeme rádi, když si nás každé ráno najdete na webových stránkách HN nebo ve svých oblíbených podcastových aplikacích.

Nejnovější díl a také další podcasty Hospodářských novin si můžete poslechnout na našem webu v sekci Podcasty i v mobilních aplikacích Spotify nebo Apple Podcasts.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist