Celebrity volí Andreje Babiše. Kdo v rodině Andreje Babiše kupuje vánoční dárky a kdo ujídá cukroví. Andrej Babiš si zašel k holiči. To jsou některé z článků v lifestylových magazínech z poslední doby o aktuálním prezidentském kandidátovi. Tyto časopisy přitom patří do mediální divize holdingu Agrofert z Babišových svěřenských fondů. „Ty informace nemají žádnou jinou hodnotu než pozitivní PR. Je to věčný problém, kdy majitel médií zároveň vyvíjí politickou aktivitu,“ říká k tomu v Ranním brífinku mediální analytik Filip Rožánek. Standardně se přitom bulvár politikům takto nevěnuje, popisuje. Změnu v tomto směru přinesl až právě Babiš.

V tomto podcastu držíme krátký formát, právě tak na cestu do práce nebo k rychlé kávě, když jste na home officu. A budeme rádi, když si nás každé ráno najdete na webových stránkách HN nebo ve svých oblíbených podcastových aplikacích.

Nejnovější díl a také další podcasty Hospodářských novin si můžete poslechnout na našem webu v sekci Podcasty i v mobilních aplikacích Spotify nebo Apple Podcasts.