Chystaná novela energetického zákona by v Česku mohla zlepšit podmínky pro rozvoj komunitní energetiky. Na to čekají mnohé obce, které by rády dosáhly větší nezávislosti na velkých distributorech elektřiny.

Ze změn by ale mohly těžit i domácnosti, které mají například fotovoltaické panely a dosud můžou přebytky pouze za levno prodávat do sítě – a nikoliv nabídnout vyrobenou elektřinu třeba sousedovi. Kdy by mohl systém, známý například z Rakouska, začít fungovat i v Česku? Na to v Ranním brífinku odpovídal Jiří Novotný, starosta Trojanovic a člen Unie komunitní energetiky, která se právě na přípravě novely energetického zákona podílí.

V tomto podcastu držíme krátký formát, právě tak na cestu do práce nebo k rychlé kávě, když jste na home officu. A budeme rádi, když si nás každé ráno najdete na webových stránkách HN nebo ve svých oblíbených podcastových aplikacích.

Nejnovější díl a také další podcasty Hospodářských novin si můžete poslechnout na našem webu v sekci Podcasty i v mobilních aplikacích Spotify nebo Apple Podcasts.