Do světa kryptoměn vstoupil další známý český hráč. Svůj fond má teď i investiční skupina Miton. Ta je zatím známá hlavně díky investicím do technologických start-upů, kdy stála za vznikem služeb jako Rohlík, GoOut či Glami. Jednoho ze zakladatelů firmy Ondřeje Rašku už ale pár let nazpět uhranulo krypto. A nyní se do toho firma pouští naplno – hodnota aktiv nového fondu Miton C už atakuje hranici jedné miliardy korun.

Do dalšího dílu podcastu Hospodářských novin Krypto Insider přišli hned dva lidé, kteří směřování fondu zásadně určují: David Bala a Jiří Zlatohlávek. Fond přitom pouze nespekuluje vývoj cen, ale je zapojen do rozvoje celého ekosystému. I proto jeho hodnotu Bala denominuje ne v dolarech, ale v etheru.

Nejnovější díl podcastu Krypto Insider a také předchozí epizody si můžete poslechnout na našem webu v sekci Podcasty a v aplikacích Spotify a Apple Podcasts

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist