Firma General Bytes vyrobila svůj první bitcoinomat v roce 2014. Dnes jich dělá 800 měsíčně a je tak světovou dvojkou na trhu. V letošním roce také prakticky zdvojnásobí své tržby a poprvé se dostane přes hranici půl miliardy korun.

Firma původně začínala v pražských Holešovicích. Její zakladatel a většinový majitel Karel Kyovský zde působil v hacker-space, a to společně se spoluzakladateli první kryptoměnové peněženky Trezor. Právě zde Kyovský přičichl ke kryptoměnám a napadlo ho založit firmu na bitcoinové automaty.

Dnes General Bytes vyváží do celého světa, přičemž drtivá většina produkce jde do USA a Kanady. Nově firma připravuje také software, který má firmám i jednotlivcům zjednodušit zdanění jejich kryptoměn.

Nejnovější díl podcastu Krypto Insider a také předchozí epizody si můžete poslechnout na našem webu v sekci Podcasty a v aplikacích Spotify a Apple Podcasts.  

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist