Mobilní telefony ho zaujaly natolik, že s nimi chtěl jakkoliv pracovat a hlavně být u toho, když na trh přichází nová technologie. Z předchozího zaměstnání měl Daniel Havner už zkušenost s obchodem a distribucí, ale v práci se cítil bez motivace. Tak prodal motorku, domluvil se s bratrem Markem a společníkem Radkem Doudou a před dvaceti lety společně založili firmu Recall, která nejdříve do České republiky dovážela příslušenství k mobilním telefonům, aby později rozjela vývoj a výrobu vlastních produktů. 

Na přelomu letošního října a listopadu se pak Daniel Havner a jeho společníci chystají se svou firmou vstoupit na pražskou burzu. Na trh PX Start však už bude firma Recall vstupovat s novým názvem Fixed.Zone, který tak koresponduje se jménem značky mobilního příslušenství.

„První dekáda byla skutečně o tom, stát se významným distributorem. Pak jsem se potkal s bývalým partnerem, který vyráběl kryty s prvky keramiky a kůže. A my si říkali, že je úžasné, že on něco tvoří,“ popisuje Havner v podcastu Poprvé a přiznává, že i ve firmě Fixed.Zone rychle zavládla touha také něco vyrábět.

Následně se objevila možnost koupit továrnu v Prostějově, Havner a spol. tak v roce 2014 rozjíždí kožedělnou výrobu peněženek a obalů na mobilní telefony. Ve stejném období ve firmě začíná pracovat také nový manažer Jan Moravec, který nastupuje na pozici CEO.

„Cítil jsem, že se začínám utavovat, snažil jsem se být u všeho a přispět ke každému projektu. Firma už měla 35 lidí a přestala fungovat přirozená firemní kultura, kdy sedíte v jedné ve dvou místnostech a pokecáte se všemi. Tak jsme začali přemýšlet, že potřebujeme někoho, kdo nám pomůže s řízením společnosti,“ říká Havner, kde se vzala myšlenka najmout nového ředitele. 

Jak Daniel Havner zaujal své společníky, aby s ním založili novou firmu? Co se mu na mobilních telefonech líbilo a proč vstup do tohoto odvětví považuje za šťastnou a chytrou volbu? Jak vypadaly začátky vlastní výroby v prostějovské továrně? Jaké důvody ho vedly k tomu, aby na pozici CEO najal manažera zvenčí Jana Moravce? Jaká má očekávání od vstupu na pražskou burzu? Také na tyto otázky odpovídal spoluzakladatel Fixed.Zone Daniel Havner v podcastu Poprvé. 

Nejnovější díl i předchozí epizody podcastu Poprvé si můžete poslechnout na našem webu v sekci Podcasty a také v mobilních aplikacích Spotify nebo Apple Podcasts.

Zbývá vám ještě 0 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se