Do druhého čtení ve sněmovně zamíří tento týden takzvaný dlouhodobý účet investic v rámci novely zákonů souvisejících s rozvojem kapitálového trhu. Šéf Raiffeisen investiční společnosti Jaromír Sladkovský v Ranním brífinku vysvětluje, na jaké typy aktiv půjde dlouhodobý investiční účet použít a jak na něm daňově vydělat. „Poprvé se dostáváme k nástroji spoření na stáří, který by měl fungovat pro nejširší veřejnost. Daňové úlevy, které dnes známe hlavně z penzijního připojištění a investičního životního pojištění, se rozšíří na nové typy investic,“ říká Jaromír Sladkovský. Jak to má fungovat v praxi? Jaké budou podmínky? A jak budou moci přispívat zaměstnavatelé?

Poslechněte si celý náš podcast Ranní brífink. Držíme v něm krátký formát, právě tak na cestu do práce nebo k rychlé kávě, když jste na home officu. A budeme rádi, když si nás každé ráno najdete na webových stránkách HN nebo ve svých oblíbených podcastových aplikacích.

Nejnovější díl Ranního brífinku a také epizody dalšího podcastu Poprvé si můžete poslechnout na našem webu v sekci Podcasty i v mobilních aplikacích Spotify nebo Apple Podcasts.