Technologie včetně kryptoměn mohou podle Pavola Luptáka lidem pomoci vzít si od státu trochu svobody, kterou jim podle něj sebral. Sám neuznává nárok vlád na danění obyvatel, odmítá věci jako branná povinnost a tvrdí, že dnešní státy vědí o soukromí velké části obyvatel téměř vše.

Lupták je jednou z předních osobnosti česko-slovenské kryptoanarchistické scény. Sám mimo jiné působí jako white hacker, tedy hacker, který pomáhá firmám odhalit bezpečnostní chyby na jejich stránkách či v softwaru.

Vedle toho ale založil i cestovku Liberation Travel. Ta pomáhá zájemcům získat trvalý pobyt v zemích jako Paraguay či Panama. Někteří toho využívají kvůli lepšímu zdanění, jiným další občanka umožnila cestovat i v době koronaviru.

Nejnovější díl podcastu Krypto Insider a také předchozí epizody si můžete poslechnout na našem webu v sekci Podcasty a v aplikacích Spotify a Apple Podcasts.

 

Související

Komentáře ke článku

stepan.tille 22.07.2021 09:01
Tak základ státu je, že si vezme to, co chce (na čem se shodne vládnoucí většina). Asi tak od starověku.... :-)
Tomáš Válek 21.07.2021 18:34
Jestli to chcete vyvážené, tak si pozvěte i fašistu a komunistu.
Petr Carvan 21.07.2021 16:24
Zajímavé téma, ale pro podcast naprosto nevhodně vybraný host. Vždyť mu není rozumět. Ten rozhovor jste raději měli přepsat do textu.
kholvladimir 21.07.2021 13:00
Má pravdu. Ale přesto nebudu investovat do kryptoměn. Proč? Protože pro mě elektronická řada jedniček a nul nepředstavuje žádnou hodnotu. Tím spíš, že jich je 21 milionu a u jiného coinu i více.
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru