Evropský parlament má dnes, tedy ve středu, jednat o rezoluci kritizující Andreje Babiše. Podezřívá ho ze střetu zájmů, protože podle evropských auditorů stále ovládá svou bývalou firmu Agrofert. Společnost kvůli tomu natočila informační video a poslala ho europoslancům. HN jedno z nich komentují.

V českém parlamentu se bude diskutovat o sexuálním násilí. Debatu vyvolala aféra dnes již bývalého poslance Dominika Feriho z TOP 09, který si měl po různých dívkách údajně vynucovat sex bez jejich souhlasu. Poslanci hnutí ANO chtějí přijít na jednání s úpravou zákona, který definuje jako trestný čin sex proti vůli partnera. „Projev nevůle nemusí znamenat, že by někdo řval nebo se fyzicky bránil. Jsou případy, kdy člověk ztuhne nebo dává nesouhlas najevo jinak. A přesto je to nesouhlas,“ vysvětluje v Ranním brífinku jeden z předkladatelů úpravy Patrik Nacher (ANO)

Poslechněte si celý náš podcast Ranní brífink. Držíme v něm krátký formát do deseti minut, právě tak na cestu do práce nebo k rychlé kávě, když jste na home officu. A budeme rádi, když si nás každé ráno najdete na webových stránkách HN nebo ve svých oblíbených podcastových aplikacích.

Nejnovější díl Ranního brífinku a také epizody dalšího podcastu Poprvé si můžete poslechnout na našem webu v sekci Podcasty i v mobilních aplikacích Spotify nebo Apple Podcasts.