Nejhodnotnější firmou světa se stal výrobce čipů pro umělou inteligenci Nvidia. Její tržní hodnota se vyšplhala zhruba na 3,3 bilionu dolarů. Firma v růstu hodnoty akcií před dvěma týdny překonala společnost Apple a nyní i dosud nejhodnotnější společnost Microsoft. Od začátku roku rostly akcie firmy o 150 procent, za posledních pět let přes 3000 procent.

Do jaké míry se vyplatí do Nvidie i nadále investovat a co vlastně znamená, že se právě tato firma stala nejhodnotnější na světě? O tom jsme se v Ranním brífinku bavili s analytikem a komentátorem Hospodářských novin Luďkem Vainertem.

V tomto podcastu držíme krátký formát, právě tak na cestu do práce nebo k rychlé kávě, když jste na home officu. A budeme rádi, když si nás každé ráno najdete na webových stránkách HN nebo ve svých oblíbených podcastových aplikacích.

Nejnovější díl a také další podcasty Hospodářských novin si můžete poslechnout na našem webu v sekci Podcasty i v mobilních aplikacích Spotify nebo Apple Podcasts.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist