Dobré ráno z Hospodářek, je středa 3. dubna a právě dnes proběhne zhodnocení jednoletého fungování Digitální informační agentury, která má zrychlovat digitalizaci státu. Další novinkou je to, že průmyslový holding Czechoslovak Group miliardáře Michala Strnada od počátku dubna nově sídlí v budově Red Court v pražském Karlíně. Na novou adresu se přestěhovala nejen centrála skupiny, ale i všechny její společnosti, které byly dosud roztroušené po Praze nebo byly mimo hlavní město. CSG rychle roste i kvůli zbrojení v Evropě.

Dnes také slaví narozeniny miliardář a známý investor Karel Pražák, majitel Spolchemie i hokejové Sparty Praha, který se nedávno zařadil také mezi mediální magnáty, když koupil od Andreje Babiše společnost Mafra. Jeho podnikatelskou dráhu přišel do Ranního brífinku okomentovat byznysový reportér HN Pavel P. Novotný, který ji posledních dvacet let sleduje.

V tomto podcastu držíme krátký formát, právě tak na cestu do práce nebo k rychlé kávě, když jste na home officu. A budeme rádi, když si nás každé ráno najdete na webových stránkách HN nebo ve svých oblíbených podcastových aplikacích.

Nejnovější díl a také další podcasty Hospodářských novin si můžete poslechnout na našem webu v sekci Podcasty i v mobilních aplikacích Spotify nebo Apple Podcasts.