V přímém rozporu s doporučením asociace adiktologů i národního protidrogového koordinátora Jindřicha Vobořila se vláda shodla na zařazení HHC i některých jiných substancí na seznam zakázaných látek. Zákaz společně prosazovali lidovecký ministr zemědělství Marek Výborný a ministr zdravotnictví Vlastimil Válek za TOP 09. Podle nich by měl být zákaz dočasný do přijetí novely s regulací prodeje. Důvodem pro urychlené zařazení na seznam zakázaných látek měl být prudký nárůst počtu dětí, které se HHC otrávily.

O tom, zda tento zákaz zamezí cestu nebezpečným preparátům na trh, v jaké fázi je novela zákona o psychomodulačních látkách a proč Česko zaostalo v léčbě konopím, jsme hovořili právě s protidrogovým koordinátorem Jindřichem Vobořilem.

V Ranním brífinku držíme krátký formát, právě tak na cestu do práce nebo k rychlé kávě, když jste na home officu. A budeme rádi, když si nás každé ráno najdete na webových stránkách HN nebo ve svých oblíbených podcastových aplikacích.

Nejnovější díl a také další podcasty Hospodářských novin si můžete poslechnout na našem webu v sekci Podcasty i v mobilních aplikacích Spotify nebo Apple Podcasts.

Baví vás číst názory chytrých lidí? Odebírejte newsletter Týden v komentářích, kde najdete výběr toho nejlepšího. Pečlivě ho pro vás každý týden sestavuje Jan Kubita a kromě jiných píší Petr Honzejk, Julie Hrstková, Martin Ehl a Luděk Vainert.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist