Stavební spoření čekají změny. Konsolidační balíček schválený vládou snižuje státní podporu stavebního spoření na polovinu. Spořitelny se budou moci ale víc podílet na státní politice dotací do energetických úspor. Memorandum o spolupráci na energetické transformaci  domácností rozšíří podle ministra životního prostředí Petra Hladíka okruh lidí, kteří se dostanou k dotacím Státního fondu životního prostředí. Jak má vzájemná spolupráce vypadat a co všechno stavební spořitelny svým klientům nabídnou, v Ranním brífinku vysvětluje hlavní poradce České bankovní asociace Miroslav Zámečník.

V tomto podcastu držíme krátký formát, právě tak na cestu do práce nebo k rychlé kávě, když jste na home officu. A budeme rádi, když si nás každé ráno najdete na webových stránkách HN nebo ve svých oblíbených podcastových aplikacích.

Nejnovější díl a také další podcasty Hospodářských novin si můžete poslechnout na našem webu v sekci Podcasty i v mobilních aplikacích Spotify nebo Apple Podcasts.

 

Zajímají vás další kvalitní články z Hospodářských novin? Výběr těch nejúspěšnějších posíláme každý všední den večer v našem newsletteru 7 v SEDM, který si můžete zdarma přihlásit.