Prezident Petr Pavel bude mít koncem týdne za sebou prvních 100 dní ve funkci. Jeho úvodní čtvrtletí může na první pohled vypadat jako impozantní série úspěchů, ale hodnocení ovlivňuje mimo jiné i velmi nízko nastavená laťka od Miloše Zemana, který měl zejména poslední rok spíše „pyžámkový“. V čem tedy Pavel zaslouží pochvalu a kde je naopak slabší? „Na Hradě by měli velmi zapracovat na veřejné prezentaci a projevech,“ hodnotí komentátor HN Petr Honzejk. Naopak silná je podle něj hlava státu v neformální komunikaci: „Je to divadlo, ale uvěřitelné. Má talent na to, sednout si do turistické třídy letadla a nevypadat tam jako Mr. Bean, který se ošívá a těší se, až to přistane.“

V tomto podcastu držíme krátký formát, právě tak na cestu do práce nebo k rychlé kávě, když jste na home officu. A budeme rádi, když si nás každé ráno najdete na webových stránkách HN nebo ve svých oblíbených podcastových aplikacích.

Nejnovější díl a také další podcasty Hospodářských novin si můžete poslechnout na našem webu v sekci Podcasty i v mobilních aplikacích Spotify nebo Apple Podcasts.

 

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist